Finalistes al Premi Ciutat de Calella

El passat 3 de març de 2014 es van anunciar els 5 finalistes del Premi Ciutat de Calella entre els quals es troba la nostra Colla.

Fa quasi 80 anys que els gegants formen part de la tradició popular i festiva de la nostra vila i més de 30 anys que la Colla de Geganters/es i Grallers/es de Calella som els depositaris d’aquests personatges tan estimats i representatius per la població. Això, juntament amb el fet d’haver estat Ciutat Gegantera 2013 durant tot un any, haver organitzat una de les festes més importants de les últimes dècades a la ciutat i ser els portadors dels Gegants de Calella i Catalunya per arreu del territori és el que ens ha motivat a presentar-nos a l’actual edició d’aquest premi.

Estem molt contents de ser finalistes i poder optar a l’obtenció d’aquest Premi que no dubtem que ens mereixem.

Així doncs, us encoratgem a anar emetre un vot per nosaltres (teniu temps fins dimecres 16 d’abril de 2014) a la urna situada a la Biblioteca Can Salvador de Plaça. Esperem el vostre recolzament.

PCC14